Petek Temizliği

Petek Temizliği

Petekler kombilerin en önemli bölümlerinden biridir. Bunun nedeni ısıtmayı bu peteklerle yapması ve ev içi sıcaklığın da böyle ayarlanmasıdır. Petek bölümlerinde bazı hallerde arıza olabilir. Düzce teknik servis olarak petek sorunlarına ve birçok teknik arızaya etkili çözümler sağlamaktayız. Firmamıza siz de başvuru yaparak çözüm bulabilir, memnuniyet sağlayan biçimde sonuç alabilirsiniz.

Petekler Ne Zaman Temizlenmeli?

Kombi peteklerinin temizlenme zamanı bölgesel ısıtma olmaması, musluklarından hiç su gelmemesi ya da az gelmesi durumları, koyu kahverengi pis su akması, normal zamanlara göre daha sesli şekilde çalışması gibi durumlardır. Sıcak suda düzensizlik olması, yerden ısıtma sistemi de varsa bunda ısınma sorunları olduğunda kombi petek temizleme zamanı gelmiş demektir. Tesisatınızın uzun ömürlü olması için kombi peteklerinizi düzenli temizletmeniz gerekir.

Petek Temizliği ve Önemi

Düzce petek temizliği işlemleri için firmamıza dilediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz.  Petek temizleme işlemleri son derece önemlidir. Bunun nedeni enerji kaybı olmaması, ısınmanın istediğiniz şekilde gerçekleşmesi gibi sıralanabilir. Yani petekler iyi çalışmadığı zaman daha çok enerji harcamak zorunda kalırsınız. Bu da faturaların yüklü gelmesi şeklinde kendini belli eder. Birçok kombi kullanıcısı rutin şekilde petek temizleme işlemi yaptırmadığı için sonradan sıkıntılarla karşılaşabilmektedir. Bunun nedeni kombilerin düzenli bakımı olmadığı zaman ilerleyen dönemde daha ciddi sıkıntılara neden olabilmesidir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemleri temelde iki aşamalı şekilde gerçekleşmektedir. Petek ve tesisatın üst boru sistemlerinin temizlenmesi ve sonraki aşamada da tesisat borularının alt bölümlerinin temizlenmesi şeklinde devam eder. Peteklerin tıkanması ve kirlenerek ısıtmamasının nedeni, su akışının zamanla iç bölümde aşındırma nedeni olmasıdır. Zaten temizleme işlemlerinde de gerçekleşen bu kirli bölümün alınması, gereksiz hava dolumu yapılmasıdır. En uygun petek temizleme makinesi ile firmamız ideal temizlik sağlayacaktır.

 Petek Temizleme Ne Kadar Sürer?

Petek temizleme süresi genelde 2 saate kadar bitmektedir. Ancak bazı durumlarda kir çıkarılması sırasında uzun işlem yapmak gerekebilir. Petek içindeki kir çok fazlaysa, işlemin uzun sürmesi muhtemeldir. Düzce petek temizleme firması olarak son teknoloji temizleme aletleriyle etkili şekilde çözümler sağlanmaktadır.

Daha fazla bilgi